Yarı Fiyatına Market Alışverişi Yapmak

Günümüzde alışveriş yapmak çeşitli ekonomik sebeplerin alım gücüne yansımasından dolayı epey zorlaştı, özellikle bireysel olarak değil de aile için ihtiyaç alışverişi yapıyorsanız işte o zaman cüzdanın ağzını epey açmanız gerekebiliyor, bu tarz durumlarda çeşitli fırsatları takip ederek işinizi biraz daha kolay hale getirebilir, ekonomik durumunuza biraz da olsa fayda sağlayabilirsiniz.

Market Alışverişi

Market Alışverişi

En basit ihtiyaçlarımızı bile alırken maalesef market raflarında tek tek gezip çeşitli markaların fiyat etiketlerine bakmak zorunda kalıyoruz, alışveriş aslında çok keyifli bir şeyken ne yazık ki günümüzde birazcık karmaşık hale gelmiş durumda. Tasarruf yapacağız derken alışverişi bir hazine avı konumuna getirdik, market raflarında temel gıda ürünlerine ulaşmak imkansız hale geldi, bunun en büyük sebebi de buldukları ürünü tükenme ve yeniden bulamama durumuna karşın stoklayan tüketiciler. Durum böyleyken her tüketici her istediği ürüne ulaşamıyor, ulaşsa bile bütçesine uymadığı için satın alamıyor.

Yapılması gereken şeylerden birisi yerel marketleri dolaşmak ve stok aramak fakat bu çok ilkel bir çözüm, bu tarz durumlarda yapılması gereken en kolay, en etkili ve en ekonomik çözüm online alışveriş. Adını duyduğunuz ve bildiğiniz, belki de bilmediğiniz çoğu marketin fiziksel mağazalarının haricinde internet siteleri de bulunmakta, çok kısa süren bir üyelik işlemi sonrasında bu sitelerden dilediğiniz ürünleri kredi kartı ya da banka kartı yardımı ile satın alabiliyorsunuz, üstelik fiziksel mağazalarda bulamadığınız kadar çeşit ve imkan da mevcut oluyor çoğu zaman. Örnek vermek gerekir ise gidip manavdan ya da yerel marketten alacağınız meyve, sebze ya da temel gıda ürünleri çok nadir olarak indirime girer ve bu indirimlerin miktarı çok ufak olur, çoğu zaman dikkat çekme amacı ile yapılan göstermelik indirimlerdir. Bu durum büyük zincir marketlerde bu şekilde olmuyor, indirimlerin miktarı P’yi bile bulabiliyor.

Mutfak alışverişi konusunda en çok kullanmanız gereken yerler Migros ve benzeri marketlerin web siteleri ya da mobil uygulamaları olabilir, bunun en temel sebebi ise ürün yelpazesi genişliği, teslimat ve ödeme seçenekleridir. Ayrıca bu ve benzer büyük marketlerin web sitelerinde çok güzel kampanyalar bulunur, hafta içerisinde çok defa güncellenir, böylece farklı zamanlarda meydana gelen ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yerel marketlerde 10 birime satın aldığınız ürünü zincir marketlerin mobil uygulamalarındaki kampanyalardan yararlanarak hem ucuza satın alabilir, hem de kampanyalardan yararlanarak almak istediğiniz diğer ürünler için fırsat yakalayabilirsiniz, bu fırsatlara örnek vermem gerekir ise 2 al bir öde kampanyası güzel bir örnek olacaktır.

Yakın çevrenizde bulamadığınız ya da bulsanız bile pahalıya bulduğunuz ürünler olur ise zincir mağazaların web siteleri ve mobil uygulamalarındaki fırsatlara göz atmadan alışveriş yapmamaya özen gösterin, üstelik kimi zaman çeşitli ürünlerin fiyatları yarı yarıya düşüyor, fırsatlardan yararlanmak tamamen sizin elinizde, gözünüzü indirimlere açık tutmayı unutmayın.

Rapor Et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Alışveriş Sırları

En Uygun Alışveriş Sırları