İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları konumuz sizlere ek iş ve kazanç açısından değerli bilgiler verecek ışık tutacaktır. Para kazanma işi son 20 yıldır esas kaynak olarak internet platformuna taşındı. Klasik ve geleneksel para kazanma yolları eşeğin kuyruğu gibi ne uzar ne kısalır.  İnternet olmazsa, sadece bulunduğunuz muhite hitap edersiniz, alanınız sınırlıdır ve müşterileriniz genelde sabittir. Her yıl katlanan kira ödemeleri, işçi parası, nakliye, yemek ıvır zıvır derken bir de bakmışsınız ki 2 aileyi besleyecek parayı böyle çarçur etmişsinizdir.  E bir de sizin aileniz var, sosyal hayatınız var, o halde en az 3 aile besleyecek kadar (15.000 lira) kazanmadığınız ay, zarar ederseniz. Üstelik bu kazanç, birikim yapmanıza yaramaz, sadece su üstünde boğulmadan kalmanıza yeter.  Bir de dünyanın bin bir türlü hali var, hastalık, salgın, kaza bela kriz ortaya çıkarsa para kazanmak şöyle dursun, para kaybetmeye, sermayeyi kediye yüklemeye hızla koşarsınız değerli okurlar.

İnternetten Para Kazanmanın 50 Tonu

İnternetten Para Kazanmanın 50 Tonu

Eğer bir sermayeniz varsa, gelin bunu internette para kazanmaya odaklayın. Odaklayın ki, sınırsız para kazanma yöntemlerinden bir ya da bir kaçını uygulayarak risk almadan eleman, kira, yemek sigorta, hastalık kaza risklerini bir kenara atarak paranızı kazanmaya başlayın. Makalenin başında İnternetten para kazanmanın 50 tonu demişiz ama inanın bu tonlar 50 ile sınırlı değil. Biz bu makalede sizi gerçekten para kazanmaya yönlendirecek altın değerinde ipuçlarını hatırlatmak istiyoruz. Böylece siz de para kazanarak, bu dünyanın en ağır yükü olan geçim sıkıntısının yükünü sırtınızdan atabilir,  eğlence sanat, kitap- kültür çalışmalarına bol bol zaman ayırabilecek hale gelirsiniz.

İşini Bil İşe Gitme!

Bütün gün alın teri dökerek eve anca çorba parası getirme devri artık bitti. İşini bilenler, kısa sürede köşeyi dönüyor.  İşin püf noktasını yine sözü uzatmadan hemen şimdi belirtelim. Lütfen siz de bu cümleyi 5-10 kez okuyun. Çünkü çok önemli bir cümle yazıyoruz: Severek yaptığınız/ yapabileceğiniz, sizin en yetenekli olduğunuz iş nedir? bu soruyu cevaplandırmadan makalenin geri kalanını okumayın.

Yeteneğinizi Keşfedin ve Para Kazanmaya Başlayın!

Şimdi yetenekli olduğunuz işin ve severek sıkılmadan yapabileceğiniz işin sizi kesin başarıya er ya da geç götüreceği inancını taşıyarak internetten para kazanma yollarını örneklendirelim. Yetenekli olduğunuz şey, kara kalem veya yağlı boya ressamlığı mı? Youtube ve Instagram ile fenomen olmanızın önünde hiç bir engel yok. Resimlerinizi yaparken videoya kaydedin. Ardından haftada 3 video yaparak Youtube kanalına yükleme yapın. Ama öncesinde 100 videoluk bir arşivinizi hazırlamış olun. Bu videolar size yıllarca para olarak geri döner.

Youtube Instagram Facebook Para Kazanma Alanları

Yeteneğiniz belgesel seslendirmek mi? O halde milyonlarca belgesel yayınlarından dilediğinizi seçerek kendi sesinizle yeniden seslendirin. Şiir okuyun. Hikaye okuyun. Çocuklar için etkileyici sesinizle masal anlatın. Yine para kazanmak için adresiniz Youtube olacaktır. Burada kanal açmak geleceğe yatırım yapmaktır. Belki de iyi yemek pişiriyorsunuzdur? Yeteneklerinizi neden insanlara da göstermiyorsunuz? Her videonuz, abonelere reklam göstermek ve para kazanmanız için için bir araç olacak. Yemek pişirerek, makyaj yaparak, bilgisayar oyunu oynayarak ayda on binlerce dolar kazanan fenomenler var.  Siz de onlardan biri olabilirsiniz

Yazarak Para Kazanmak

Belki çok iyi bir senaryo yazarısınızdır da haberiniz yoktur! Senaryo yazıp satmaya ne dersiniz? Bir senaryo yazmak 1 ayınızı alabilir, bu senaryoyu doğru kişilere satarsanız 10.000-15.000 lira para kazanabilirsiniz. Kısa hikayeler mi yazıyorsunuz? Siz de bir demiryolu hikayecisi misiniz? O halde hikayeler yazın ve Google PlayStore üzerinden satışa çıkarın. Google Play Store üzerinden e-kitap satmak çok kolay.  İşin tüm sırrı, yeteneklerinizi ifşa ederek, bunun üzerinden para kazanmaktır. İnternet, milyon çeşit balıklarla dolu bir verimli okyanustur. Yapacağınız her hamle , olta atmaktan ibarettir. Sizin oltanıza takılacak balık muhakkak çıkar. Burası, X semtinin Y mahallesi değil. Bu alan evrensel bir alan ve tarihte ilk defa, insanlar kendi yetenekleri en kolay yoldan milyonlara ulaştıracak bir imkana kavuştular. Eskiden bir TV kanalına çıkmak için kaç aşamadan geçmeniz gerekiyordu? Ünlü olmak için neler yapmanız gerekiyordu? Şimdi ise evinizin rahatlığında bir kanal açarak, yeteneklerini, onun bunun torpili- ağız kokusu olmadan kendiniz ortaya koyabiliyorsunuz. Bu, nimetlerin en büyüğü değildir de nedir? Her ne yaparsanız yapın, her an İnternete bağlı 4 milyar insana hitap ediyor olacağınız bilin. Sizi sevecek, sizi takdir edecek ve yetenekleriniz ödüllendirmek isteyecek o kadar çok insan çıkacak ki bu size yeni ufuklar açacak.

Makale yazın ve Satın

Belki yazmayı seviyorsunuzdur? Yani çok uzun yazılar değil de kısa ve daldan dala atlayan konular üzerinde çalışmak istersiniz? Günlük yazmak sizi çok neşelendiriyordur?  O halde siz, potansiyel bir makale yazarı, içerik editörüsünüzdür. O halde hemen makale satabileceğiniz platformlarda ilan verin ve satışa başlayın. Ne yazacağım diye tereddüt etmenize gerek yok, her kategorinin müşterisi vardır. Kitap incelemeleri, teknoloji haberleri, sağlık haberleri, hastalıklar, diyet, ekonomi haberleri, kişisel gelişim ve aklınıza gelebilecek her konuda yazı yazarak para kazanma mümkün. Gerçek şu ki yazarak para kazanma size ayda en fazla asgari ücret kadar kazandırabilir. Siz bu kazançla yetinmeyecekseniz, merak etmeyin, daha kolay ve daha çok kazandıran çok işler var.

E-Ticaretin Tüm İmkanları, Yeteneğiniz Bekliyor

Ticaret adamı mısınız? Ticaret yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Gelin, dükkan internetten, çaba sizden olsun ve kazanmaya hemen başlayın. E-ticaret siteleri olan yerli ve yabancı sitelerde ilanlar vererek, gerek kendi ürünlerinizi gerekse başkalarından satın aldığınız ürünleri satabilirsiniz. Üstelik dükkanınız 8.00-17.00 aralıklarında açık, diğer zamanlarda kapalı olmayacak. Full time, 365 gün 6 saat ilanlarınız, müşterilere açık olacak. Ebay – gittigidiyor, hepsiburada gibi siteler bunun için var. Bu siteler, daha profesyonel ticaret için, sanal dükkanlar açmanıza izin veriyorlar. Ticaret için en önemli kural, bol bol müşteriye ulaşacak kanalların olmasıdır. İkincisi kaliteli ürün ve tabi uygun fiyat politikası uygulamak size daima para kazandırır.

Sermayem yok nasıl ticaret yapayım ki?

Böyle bir soru soruyorsanız, merak etmeyin. Buna da gerek yok. Satış beceriniz zaten paranın asıl kaynağı demektir. Siz bu yeteneğinize güveniyorsanız, sizi satış temsilcisi olarak kullanmak isteyecek çok firma bulursunuz. Affiliate marketing işini daha önce duydunuz mu? Bu iş, bir ürünü tedarikçiden alıp, son kullanıcıya sunarak komisyon kazanabileceğiniz bir iş. İnternetin var olmaya başladığı yıllardan beri Affiliate Marketing işi, global ölçekte milyonlarca girişimciyi, multi milyoner hale  getirdi. Sadece Clickbank platformu ikibinli yıllardan bu yana, zenginleştirmeye devam ediyor. Bu platform, dijital ürünlerin satışına aracı oluyor. Satıcı olarak yüz milyon insan var ve bir o kadar da ürün var. Bu ürünler arasında en popüler olan ürünleri, aylık-haftalık analiz eden Semrush gibi siteleri rehber edinerek, en çok satılan ürünleri tespit edeceksiniz. Ardından bu ürünleri e-ticaret sitelerinde satacaksınız. Bu iş için sermaye değil, doğru pazarı bulma yeteneği ve çarpıcı reklam metinlerine ihtiyacınız var. Dijital ürün komisyonları dolar bazında olmakta ve milyonlarca ürünün ortak yanı; komisyoncuya ürün başına en az 20 dolar kazandırmasıdır.  Güzel bir ürün yakalarsanız o ürünün stok sorunu yok, milyarlarcasını satabilirsiniz, bir gecede dünyanın her noktasında ürününüz satış rekorları kırabilir. Hem siz hem ürün sahibi bir sabah milyoner olarak uyanabilirsiniz. Clickbank, sizin ref linkinizle satılan her ürün için hesabınıza para yazar. Dünyada hiç kimsenin parası, Clickbank platformunda kalmaz. Fargo bank çekine adınızı yazarak ulusal bankalardan bozdurma kolaylığı sunar.  Bu dijital ürünlere bir göz atalım:

Clickbank Ürünleri

200 ülkedeki 200 milyonu aşan bir müşteri / abone kitlesi olan Clickbank platformu, artık hem dijital hem de fiziksel ürünlerin satışına aracı oluyor. 1998 yılında kurulan bu site şimdi yüz milyar doların üzerinde bir değere sahiptir.  Global dil eğitim setleri, profesyonel çizim eğitim setleri, Tarot eğitim setleri, online sanat dersleri, otomatik e-kitap oluşturmayı gösteren eğitim setleri, ( Sqriblle), profesyonel Yoga eğitim setleri, yemek tarifleri, bitkisel çözümler sunan dijital setler, ve milyonlarca ürün. Hepsi de ortalama 20-50 dolar arasında satılıyorlar ve satışın yarısı size yazılıyor. Örneğin 50 dolarlık bir ürün sattığınızda ortalama 25 dolar sizin Clickbank sitesindeki hesabınıza aktarılıyor. 200 dolar ve üzerinde para kazanırsanız çek isteyebiliyorsunuz. İlk ödemeyi çekle yapan şirket, sonraki ödemeleri 15 günde 1 olmak üzere Türkiye’deki döviz hesabınıza yatırıyor. 1 milyon ürün için, 1 milyon kez zengin olma şansınız var!

Ürünleri satmak en zor iş, ama her ürün için tek sayfalık blog site açan profesyoneller, siteyi bir kez açıp ürünü tanıtmak için, ürün sahibinden resim video desteği ve yazı desteği de alıyorlar, sayfa sonuna kendi ref linklerini koyup ürünü satın alacak müşterilerin gelmesini bekliyorlar.  Sizin siteniz paravan site olmuş oluyor. Ref linkinizi tıklayan müşteri, asıl ürün sahibinin sitesine, Clickbank üzerinden giriyor. O kayıt tutulmuş oluyor. Artık 5 ay sonra bile, o ürün aynı kişi tarafından satın alınırsa komisyon size yazılıyor.  Eskiden yani 2000’li yılların başında bu ürünlerin reklamını yapmak için, Google Adwords alanına ilan veriliyordu. Sonra Google buradan milyonlarca dolar ticaret yapıldığını anladı ve Clickbank sitesini satın almak istedi. Altın değil elmas yumurtlayan tavuğu kim satar ki? Siteyi satmayı kabul etmediklerinde Google bu sitenin ürünlerinin Adwords reklamlarını yasakladı. Birçok parasız fakir fukara girişimcinin ekmeğini bir anda kesti.  Ancak Google uyanıncaya kadar, binlerce milyoner bu sayede doğmuş oldu. Google bu yolu kapattıktan sonra da işler devam etti. İnsanlar blog siteler açarak bu ürünleri tanıtmaya devam ettiler. Halen de bu reklamlar ve satışlar devam ediyor. Komisyoncuların tek zorluğu blog site için domain ve host kiralamak oldu. Seçtikleri ürün hakkında tanıtım bilgilerini, makaleleri, videoları ve resimleri de satıcının kendisinden temin edebiliyorlar. Böylece hem ürün sahibi kazanıyor, hem Clickbank kazanıyor hem de komisyoncular kazanıyor.

Başka bir Komisyonculuk Yolu Daha Var

Tamamen sıfır sermaye ile sadece babanızın eş dostunuzun kredi kartı ile, kozmetik bir ürünü ya da başka bir ürünü satın alarak, e-ticaret sitelerinde satmak da sık yapılan bir işlem. Para filan koymanıza da gerek yok. Ürün talep edildiğinde sadece o ürünü kredi kartı ile alıp, satıyorsunuz ve 1 hafta içinde paranızı kar ile beraber geri alıyorsunuz. O kadar basit.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Ben Web Sitesi açarak para kazanmak istiyorum diyorsanız gelin bu konuya da değinelim. Web sitesi açmak, uzun vadede size para kazandırır. Olur da işiniz yolunda gitmezse de sitenizi satışa çıkarırsınız ve zarar etmeden sitenizi satar, en azından tecrübe kazanmış olursunuz. Bir sonraki web sitesi açma işine girişirsiniz. Başlangıçta bu işe ek gelir olarak bakmanızda yarar var. İşler geliştikçe Adsense reklam gelirlerinin her ay artarak çoğaldığını göreceksiniz. Bu da sizi yeni denizlere yelken açmaya itecektir.  Gerçekten sizin hoşunuza giden, paylaşmaktan hoşlandığınız konular üzerine yoğunlaşarak, Blog yazarak para kazanma yolunu seçebilirsiniz. Böyle bir site kurarak, tüm dünyayı gezen ve masraflarını bu siteden çıkaran sayısız insan var.  Bu zamanda dünyayı gezmek büyük miktarda para gerektirir. Google böyle girişimleri çok sever ve seyyahın kendisi için destek olur. Çünkü orijinal içerik zenginliği Google’nin işine gelir.  Gezerek blog yazmak size ayda en az 10-20 bin lira kazandıracaktır.  Dünyada gezilmeye değer yerleri ayrıntılı ve kendi pencerenizden anlatacağınız bir blog çok değerli olacak ve daima okurların başköşesinde yer alacaktır.  Başköşe dediğimiz,  internet tarayıcısının sık kullanılanlar listesidir.

Parayı Çalıştırarak İnternetten Para Kazanmak

Param var daha az karmaşık işler yapmak istiyorum diyorsanız size domain al-sat hizmeti vermenizi öneriyoruz. Her gün milyonlarca domain boşa düşüyor. Sadece bunları takip edip domain alsanız, çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Satacağınız yer de r10 sitesi olacak. Oraya üyeliğiniz yoksa bir üyeden davetiye talep edin. Ne yapın edin, üyelik almaya bakın. Sadece domain değil web siteleri de her gün alınıp satılıyor. Hem de bu platformda, açık arttırma yolu ile site alıp, daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Dışarıdan baktığınızda hiç gözünüzü doldurmayan binlerce sitenin tanesi 100.000 lira fiyatla satılıyor. Sitenin değerini belirleyen kriter, o sitenin aylık ve yıllık reklam kazançlarıdır.

Freelancer İş Yaparak Para Kazanmak

Freelancer işler yaparak da internetten para kazanabilirsiniz. Bionluk sitesi, freelancer.com sitesi, aklınıza gelebilecek her tür işi yaptırmak ve yapmak isteyenlerle dolu. Sesli reklam için  metin seslendirmeni arayan tüp bayisinden tutun da, muhasebeci arayandan, tur rehberi arayanlara kadar her meslekten insan buralarda para kazanıyor.  Dublaj yapmak, çeviri yapmak, şarkı seslendirmek ve aklınıza gelebilecek her konuda para kazanmanızın önü açık.

Otel müfettişi olarak para kazanmak ister misiniz?  Yüzlerce otel zinciri, zincirin halkalarını denetlemek için çok para ödemek yerine, Twentify adını verdiği üçüncü şahıslara görev vererek, o şahısların bulundukları kendi otellerini gizlice denetlemesini ve durumu rapor etmesini istiyor. Bunun karşılığında size para ödüyor. Mesela Y otel zinciri için bir program geliştirildi diyelim ve bu otel zinciri de 100 otelden oluşuyor. Ülkenin dört bir yanında bu oteller var. Fakat hepsinin, programı uygulamasını istiyor. Her ile adam göndermesi hem maliyetli hem de sıkıntılı bir iş. O yüzden mobil uygulama ile üçüncü bir şahıs buluyor ve bu adamı, oteli denetlemesi için görevlendiriyor. Ne yapacağını da maddeler halinde anlatıyor. Kişi, X oteline giderek talimatları uyguluyor ve durumu gerekirse fotoğraf ve videolarla rapor ediyor. Sonra da kendisine o iş için 100-200 lira gibi bir para ödeniyor.

Al-Sat Yaparak İnternette Para Kazanmak

Belli bir sermayeniz varsa, paranıza para katmanız internette çok kolay. Gidin bahis sitelerinde kumar oynayın demiyoruz. Biz burada size helalinden para kazanma yollarını sunuyoruz. Belli bir sermayeniz varsa, ikinci el araba satmak en iyi yoldur. Bakınız alıp-satma demiyoruz. Sadece satmak var. Alışı ise şehrinizdeki pazarlardan görerek dokunarak ince ince eleyerek yapacaksınız. O araçtan kar edeceğinizi hissettiğiniz an, alıp sahibinden sitesinde satışa koyuyorsunuz. 5-10 fotoğraf çekip ilanı yayınladıktan sonra o arabayı almak isteyen 81 ilden müşteriye hitap etme şansınız oluyor.  Herkes bunu yapıyor demeyin, herkes bundan para kazanabiliyor deyin. Çünkü bu pazar asla doymayacak bir pazardır.  Aynı işi ikinci el cep telefonları, bilgisayarlar, ev eşyaları için de yapabilirsiniz. Semayeniz biraz iyi ise, Çin’den Replika lüks saatler satın alın ve bu platformlarda satışa çıkarın. Şu anda bir replika Rolex saat 699 lira fiyatla satılıyor. Bu saati alıp sevdiklerine hediye etmek isteyen yüz binlerce insan var. Üstelik replika dediysek, çok kötü saat olarak algılamayın. Saatler farklı kalitelerde sunuluyor. Su kaçırmayan, orjinaline çok yakın Omega Replika saatler, Rolex saatler Instagram sayfalarında bile büyük bir pazar haline geldi. Satıcı kimse, saat içeren bir profil adı alıyor ve logosunu da saat olarak belirliyor. Sonra da ürünlerini resim ve videolarla sunarak, sayfanın altına Whatsapp adresini veriyor. Saat satın almak isteyenler bu kişiye ulaşıp, ücretsiz kargo hizmeti ile saatine kavuşuyor. Ödemeyi de IBAN numarasına yapıyor. Kapıda ürünü inceledikten sonra ödeme yapmanıza izin veren satıcılar çok daha hızlı yükseliyorlar.  Şimdi düşünün, bir çakma saat fabrikasından 20-30 dolara aldığınız saatlerin tanesini 700-800 liraya satma şansınız var.

Rapor Et

OKU  Zengin Olmanın Yolları - Nasıl Zengin Olunur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Alışveriş Sırları

En Uygun Alışveriş Sırları

Yolu Süper Ligden Geçmiş En Kariyerli Futbolcular

Yolu Süper Ligden Geçmiş En Kariyerli Futbolcular